USB flash disky

Design i balení jsou detaily, se kterými rádi pomůžeme. Stručný přehled najdete v našem článku:
Průvodce výběrem reklamních USB
Naše flashky jsou spolehlivé, neztrácí data a pracují rychle. Podívejte se, co se skrývá uvnitř.
PCB provedení

PCB provedení

Deska s plošnými spoji (Printed Circuit Board) je původní metoda konstrukce flash disku.
Jednotlivé komponenty jsou na desku mechanicky připevněny tištěnými spoji a elektricky propojeny systémem vodivých drah. Poskytuje nejvyšší úroveň výkonu a spolehlivosti.

COB provedení

Čip na desce (Chip on Board) je způsob výroby, kdy jsou integrované obvody upevněny a zároveň i elektronicky propojeny pomocí vodivého zapouzdření. Zařízení je tak více kompaktní i lehčí.
Stabilní konstrukce navržená pro zkrácení doby výroby a snížení nákladů.

COB provedení
UDP provedení

UDP provedení

USB disk v pouzdře (USB Disk in Package) obsahuje NAND paměť, řadič i vnitřní elektrické obvody integrované přímo v obalu. Poskytuje nejvyšší míru odolnosti, zejména vůči vodě a snižuje hmotnost i velikost zařízení.

Kapacita paměti

Jako minimum dnes doporučujeme kapacitu 16GB. Od nižších pamětí se cenově moc neliší a bohatě postačí na vaše propagační materiály i vlastní multimediální soubory.
Druh souboru 4GB 8GB 16GB 32GB 64GB
HD video (min.) 60 120 240 480 960
Fotografie (10Mpix) 1 300 2 600 5 200 10 400 20 800
Hudební skladby (MP3) 1 000 2 000 4 000 8 000 16 000

Orientační tabulka kapacity

 

Rychlost flash čipu

Rychlejší přenos dat představuje pro uživatele vyšší komfort. Ten poskytuje standard USB 3.0 - doporučujeme pro dárkové flashky. Na běžnou distribuci dat postačí klasické USB 2.0 rozhraní.
Typ souboru Doba zápisu na flash disk Doba kopírování z flash disku
USB 2.0 USB 3.0 USB 2.0 USB 3.0
50 písniček (250 MB) 31 s 4 s 20 s 3 s
100 fotografií (1 GB) 2 min 15 s 65 s 9 s
Full HD film (15 GB) 31 min 3,5 min 7,5 min 1 min

Orientační tabulka doby přenosu dat

Zaostřeno na kvalitu.
Tři základní pilíře naší výroby

Značkové flash čipy

Paměťový čip je stále nejdůležitějším prvkem flash disku. Odvíjí se od něj stabilita a trvanlivost disku jako takového. Kvalitu paměťových čipů pak reprezentuje vysoká použitelná kapacita. Reálná kapacita flashky 64 GB je u značkových čipů více než 59.6 GB, zatímco neznačkové čipy mohou disponovat pamětí menší o 2 - 4 GB.

Abychom mohli garantovat stabilní kvalitu našich produktů, nakupujeme NAND paměti od hlavních světových výrobců: Samsung, SanDisk, Toshiba, Hynix, Intel a Micron.

Častým problémem flash disků s extrémně nízkou cenou jsou tzv. upgradované čipy. Tyto čipy obsahují poškozené paměťové buňky, které snižují jejich skutečnou, použitelnou paměť. Podvodní výrobci dokáží tyto paměťové buňky znovu obnovit tak, že se tváří jako použitelné, čím se zvýší kapacita detekovaná počítačem, ale ve skutečnosti se celé soubory nebo jejich části uložené na těchto buňkách ztratí a nefungují.

Spolehlivé komponenty

Stabilní rychlost přenosu dat a správnou obsluhu zařízení spravuje řídící jednotka (controller) neboli řadič. Řadič velkokapacitního úložiště komunikuje mezi paměťovým zařízením a počítačovým systémem. Funguje jako řidič, který umožňuje systémům vzájemně si vyměňovat informace a příkazy.

Kvalitní řídící jednotky garantují vysoký výkon i kompatibilitu, podporu flash pamětí typu NAND a rozhraní SPI. Proto našich flash čipech používáme kontrolery renomovaných značek: Alcron, Ite, Smi a Phison.

Ani značkový řadič však nezachrání nekvalitní paměťový čip a naopak ani sebelepší paměťový čip nemůže dobře fungovat bez stabilního řadiče, protože nemá dostatečnou propustnost a neumožní tak dobrou obsluhu zařízení.

Díky optimalizovaným procesům a originálním součástkám můžeme držet nízké procento reklamace a garantovat plnou záruku i výměnu nefunkčních kusů.

Výstupní kontroly

Proces výroby v naší továrně je rozdělen na 4 produkční stanoviště z nichž každé obsahuje vlastní kontrolní procesy.

V první, nákupním bloku, probíhá inspekce výrobních materiálů, elektronických součástek a parametrů kovů. V dalším, předprodukčním úseku, probíhá standardizovaná kontrola IPQC. Jejím cílem je podrobný monitoring výrobního procesu i používaných materiálů včetně kontroly softwaru a minimalizace chyb vlivem lidského faktoru. Protokol naší IPQC inspekce proto stanovuje také zodpovědnosti pracovníků za určitý článek produkce. Finální kontrola kvality (FQC) probíhá v masové výrobě. Zde jsou detekovány výrobky, které nepřesahují minimálními standardy a nesplňují základní funkční podmínky. Poslední fází je výstupní kontrola, zda produkce odpovídá vzorku a specifikacím objednávky.

Podrobnou strukturu výrobního procesuje popisuje náš Vývojový diagram řízení kvality.

Vývoj cen flash pamětí v průběhu roku

Graf vývoj cen

Co ovlivňuje cenu?

Paměťové NAND flash čipy jsou na burze obchodovanou komoditou podobně jako třeba zlato. Dlouhodobým trendem v nákupu flash pamětí je pravidelný pokles cen pro vyšších kapacit a rychlejších rozhraní. Jednoduše řečeno rok od roku nakoupíte vyšší paměť s rychlejším rozhraním stále levněji, stejně jako je tomu u všech typů počítačových pamětí. Dále platí, že ceny nižších kapacit (do 8GB) jsou stabilnější než ceny vyšších kapacit (od 16GB, resp. 32GB), které patří na trhu k nejžádanějším.

Skokový nárůst cen bývá každoročně na přelomu 3. a 4. kvartálu a to vlivem zvýšené poptávky NAND pamětí pro produkci mobilních telefonů, MP3 přehrávačů a dalších elektrozařízení na hlavní sezónu. Naopak nejvýhodnější období k nákupu je v průběhu května a června.

USB standardy a konektory

USB 2.0

USB 2.0
až 480 Mb/s

Základní varianta USB rozhraní s černým konektorem.
Vhodná nižší kapacity flash disků do 16 GB určené k distribuci reklamních materiálů a bežný přenos dat.

USB 3.0

USB 3.0 (USB 3.1 Gen 1)
až 5 Gb/s

Rychlejší USB rozhraní s modrým konektorem. Vhodná pro vyšší kapacity flash disků do 32 GB a k přenosu větších souborů dat či zálohování.

USB 3.1

USB 3.1 (USB 3.1 Gen 2)
až 10 Gb/s

Nejrychlejší USB rozhraní s modrým konektorem nebo konektorem Type C.
Používá se pro vysokokapacitní flash disky od 128 GB.

Thunderbolt 3

Thunderbolt 3
až 40 Gb/s

Nejvyšší standard, který umožňuje extra-rychlý přenos dat i napájení (u nejnovějších Macbooků) nebo také přenos obrazu v rozlišení až 4K při 60Hz.
Komunikuje přes konektor USB-C.

Micro USB konektor (OTG)

Micro USB konektor (OTG)

Konektor pro dobíjení a přenos dat mezi počítačem a tablety nebo telefony se systémem Android OS.

 Lightning USB konektor

Lightning USB konektor

Konektor primárně určený pro zařízení Apple. Umožňuje snadný přenos dat mezi počítačem a iPhony či iPady.

Type - C konektor

Type - C konektor

Konektor primárně určený pro zařízení Apple. Umožňuje snadný přenos dat mezi počítačem a Macbookem.

Bezdrátové Wi-Fi USB

Bezdrátové Wi-Fi USB

Umožňují sdílení úložného prostoru mezi připojenými uživateli, rozšíření funkce Wifi a také automatické stahování či zálohování dat z propojeného zařízení.

Naše certifikace

Označení CE dokládá, že výrobek byl před uvedením na evropský trh ověřen certifikační autoritou a vyhovuje všem příslušným předpisům uloženým výrobci.

Zobrazit certifikaci

Označení ROHS dokládá, že při výrobě elektrozařízení a jeho uvádění na trh, nebylo použito 6 látek zakázaných směrnicí (kadmium, rtuť, olovo, šestimocný chróm, polybromované bifenyly PBB, polybromované.

Zobrazit certifikaci

Značka FCC je certifikační známka pro elektronické výrobky, která potvrzuje, že elektromagnetické rušení ze zařízení je v rámci limitů schválených Federal Communications Commission v USA.

Zobrazit certifikaci

Naše společnost je součástí projektu Zelená firma, jehož cílem je zabránit, aby elektroodpad končil na skládkách komunálního odpadu. Uvědomujeme si svou sociální zodpovědnost a nejsme lhostejní k životnímu prostředí.

Zobrazit certifikaci

EMC report deklaruje, že elektronický nebo elektrický výrobek pracuje tak, jak je v přirozeném prostředí zamýšleno. Výrobek nesmí vytvářet elektromagnetické rušení, které ovlivňuje jiné výrobky.

Zobrazit certifikaci

Označení obalu značkou Zelený bod dokládá, že za tento obal byl uhrazen finanční příspěvek organizaci zajišťující zpětný odběr a využití obalového odpadu v souladu se Směrnicí ES 94/62

Zobrazit certifikaci